Jakub Forgács Hokej

Zvolenskí hokejisti pohoreli. Prehrali s reprezentačnou dvadsiatkou

Povinná jazda HKM sa nevydarila! Súboj s mladíkmi im nepriniesol žiadne body. Ako sa darilo našim hokejistom?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí hokejisti pohoreli. Prehrali s reprezentačnou dvadsiatkou
4

Hokejisti HK Orange 20 zakončili tohtosezónne účinkovanie v Tipsport Lige víťazstvom. Vo štvrtkovom vloženom zápase prekvapivo zdolali HKM Zvolen 2:1, pod čo sa gólmi podpísali Marek Sloboda a Boris Sádecký. Výborný výkon mladíkov podčiarkol Roman Durný, ktorého prekonal len Peter Hraško.

Prvú tretinu mali od úvodu v rukách Zvolenčania, ale z vyložených šancí neskórovali postupne Klhůfek, Valenta ani Puliš. Do vedenia preto išli mladíci, keď v 17. minúte prestrelil Šimka ľahkým pukom Sloboda.

Zvolen inkasovaný gól nezlomil, do druhej tretiny vstúpil s náporom, ale ani z neho vyrovnávajúci zásah nevyťažil. Po žŕdke Lukáša Nováka nastal v hre hostí mierny útlm. Dvadsiatkári výborne korčuľovali a v 35. minúte si poistili vedenie, keď prekonal Šimka strelou pomedzi betóny Sádecký.

Favorit zahodil na začiatku tretej tretiny aj nemožné, puk neumiestnil ani do prázdnej bránky, a preto nemohol pomýšľať na „povinné“ víťazstvo. Naopak, pre nedisciplinovanosť mohol inkasovať tretí gól, Murínovu príležitosť však zlikvidoval Šimko. V záverečnej hre bez brankára ešte znížil Hraško, no na vyrovnanie sa už hostia nezmohli.

Hlas po zápase

Ernest Bokroš, tréner HK Orange 20: „Prial som si, aby chlapci vyhrali aspoň jeden zápas na domácom ihrisku. Nemôžem im nič vyčítať. Konečne strelili viac ako jeden gól a celkovo im táto výhra pomôže po psychickej stránke. Naša hra bola taká, akú sme si predstavovali a naši zverenci splnili naše pokyny do bodky.“

HK Orange 20 – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

• Góly: 17. Sloboda (Murín, Grman), 35. Sádecký (Pataky) – 58. Hraško (Klhůfek)
  • Rozhodovali: Adamec – Valo, Gegáň
  • Vylúčení: 4:5
  • Presilovky a oslabenia: 0:0
  • 120 divákov
  • HK Orange 20: Durný – Grman, Trška, Košecký, Hain, Jendroľ, Bdžoch, Jaško, Hedera – Pätoprstý, Sádecký, Pataky – Struška, Oško, Andrisík – Hecl, Murín, Sloboda – Vybiral, Liška, Václav
  • HKM Zvolen: Šimko – Ivan, Hraško, Valenta, M. Novák, Plechanov, Dubeň, Hataš, Trnka – L. Novák, Mráz, Klhůfek – Zuzin, Puliš, Majdan – Šišovský, Jurík, Ďaloga – Žilka, Jakubík, Šimíček