Jakub Forgács Práca

Zvolenskí policajti hľadajú posilu. Čo o svojej práci prezradili naši mestskáči?

Mestská polícia Zvolen informovala o výberovom konaní na pozíciu príslušníka mestskej polície.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí policajti hľadajú posilu. Čo o svojej práci prezradili naši mestskáči?
18
Galéria

Mestská polícia Zvolen hľadá nových kolegov, ktorí majú záujem pracovať v priamom výkone služby a podieľať sa na zlepšovaní bezpečnostnej situácie a verejného poriadku v meste, spolupôsobiť pri zabezpečovaní ochrany obyvateľov ako aj pomáhať pri ohrození ich života a zdravia. Informoval o tom náčelník Mestskej polície Zvolen Juraj Chabada.

„Zamestnanie v mestskej polícii prináša okrem trvalého zamestnania a stabilného príjmu aj možnosti osobnostného rozvoja, množstvo sociálnych a ďalších výhod, medzi ktoré patria napr. 5 dní dovolenky naviac, doplnkové dôchodkové sporenie, športové a spoločenské aktivity,“ uviedol Chabada.

Mestskí policajti o svojej práci

  • inšp. Jaroslav Mojžita (24): „Aj keď nie som mestským policajtom dlho, môžem povedať, že táto práca ma napĺňa. Imponuje mi, že policajná práca nie je stereotypná. Každý deň prináša niečo nové, nové prípady, zaujímavé situácie. Bol som milo prekvapený, že sú pre príslušníkov realizované rôzne odborné vzdelávacie školenia aj kurzy zdokonaľovania sa v cudzom jazyku."
  • inšp. Michal Žlnka (29): „Pracujem na mestskej polícii už 8 rokov. Momentálne som zaradený ako člen motorizovanej hliadky PCO. Toto zaradenie si vyžaduje 100 % psychickú a fyzickú pripravenosť, vedieť kedykoľvek zasiahnuť v náročných a záťažových situáciách. Preto určite odporúčam túto prácu odvážnym a zodpovedným ľuďom. V tejto práci mi vyhovuje aj celkové rozloženie pracovnej doby, teda práca na smeny v denných a nočných službách."
  • inšp. Pavol Varga (35): „Mám už niekoľkoročné skúsenosti s prácou na mestskej polícii. Viackrát som zasahoval pri mimoriadnych udalostiach či živelných pohromách. Som hrdý na to, že môžem pomáhať ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi resp. poskytnúť aj prvú pomoc. V niektorých prípadoch som sa podieľal na záchrane zranených zvierat. V neposlednom rade je pre mňa dôležitá stabilná práca s pravidelným príjmom, čo zabezpečuje práve práca na mestskej polícii."
  • inšp. Marek Peška (32): „Vo výkone služby sa ako mestský policajt stretávam s rôznymi fyzicky náročnými situáciami. V policajnej práci je dôležité vedieť zakročiť vždy, keď je ohrozený život a zdravie. Niekoľkokrát v roku absolvujem výcvik zameraný na sebaobranu, taktiku zákroku a strelecký výcvik. To je práve to, čo ma na tejto práci baví. Učím sa chrániť seba aj ostatných."

Viac informácií o výberovom konaní nájdete na stránke Mesta Zvolen či Mestskej polície Zvolen.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Mestská polícia Zvolen
18
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie