Zvolenskí policajti opäť na bicykloch. Budú hliadkovať v ťažšie dostupnom teréne

Možno ste už v uliciach zaregistrovali policajtov na dvoch kolesách. Kde všade budete môcť naraziť na cyklohliadky Mestskej polície?

Eva Drugdová

Zvolenská mestská polícia obnovila cyklohliadku. Mestskí policajti tak budú pôsobiť aj na miestach, kde sa pre zákaz nemožno dostať autom, prípadne na miestach, kde je prístup s vozidlom komplikovaný. „Od 1. júna 2017 sú v uliciach mesta opäť cyklohliadky mestskej polície. Budú prioritne pôsobiť a hliadkovať v ťažšie dostupnom teréne, hlavne v chatových a záhradkárskych oblastiach, v okolí Pustého hradu, ako aj na cyklotrase Rodinná cestička medzi Zvolenom a Sliačom,“ uviedol náčelník mestskej polície Juraj Chabada.

Policajti podľa slov Chabadu v priebehu služby skontrolujú značnú časť územia mesta, čím sa dokonale kombinuje hliadková činnosť peších a motorizovaných hliadok. Výhodou cyklohliadky je jej flexibilný presun medzi jednotlivými lokalitami. No a na čo sa budú sústrediť?

„Policajti na bicykloch budú dohliadať na verejný poriadok, na bezpečnosť občanov a ich majetku a zameriavať sa budú aj na dodržiavanie povinností psičkárov, či iných Všeobecne záväzných nariadení mesta Zvolen,“ dodal náčelník.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame