Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  17 °C
Jakub Forgács Krimi

Zvolenskí policajti si posvietili na čistotu a verejný poriadok. O toto požiadali občanov, FOTO

Počas posledných týždňov príslušníci Mestskej polície vykonávali monitorovanie verejno-prístupných miest v našom meste a kontrolami mapovali aj priľahlé mestské časti sídliska, neosvetlené odľahlé oblasti a skládky.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenskí policajti si posvietili na čistotu a verejný poriadok. O toto požiadali občanov, FOTO
21
Galéria

Na základe vlastných zistení a podnetov občanov vo veci silného znečisťovania verejných priestranstiev asociálmi, vykonala Mestská polícia (MsP) Zvolen viacero šetrení. Počas mesiacov marec a apríl príslušníci MsP vykonávali monitorovanie verejno-prístupných miest v našom meste a kontrolami mapujú aj naďalej priľahlé mestské časti sídliska, neosvetlené odľahlé oblasti a pravidelne sa zaoberajú skládkami a znečistením verejných priestranstiev. Informoval o tom Juraj Chabada, náčelník MsP Zvolen.

„V lokalitách, kde dochádza k najčastejšiemu znečisťovaniu verejného priestranstva a v prípadoch, že je na mieste prichytený páchateľ, alebo zistený pôvodca skládky, je príslušníkmi MsP Zvolen dohliadnuté na to, aby sa vzniknutý odpad odstraňoval pôvodcami tohto znečistenia. Pokiaľ je pôvodca skládky neznámy, MsP Zvolen uvedené miesto objasňuje a znečistenú lokalitu oznámi Odboru výstavby životného prostredia a dopravy pri MsÚ Zvolen,“ pokračoval Chabada.

„Nakoľko v tomto období dochádza k väčšiemu výskytu skládok a znečistených miest, chceme požiadať o spoluprácu občanov mesta Zvolen, aby podávali podnety a oznámenia podobných prípadov aj naďalej. Zároveň žiadame, aby v prípade porušovania verejného poriadku, neváhali, kontaktovať MsP Zvolen a vlastnou iniciatívou tak prispeli k vyčisteniu nášho mesta,“ dodal Chabada.

V OBRAZOCH: Vo Zvolene prebehli kontroly zamerané na čistotu a verejný poriadok
21
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk