Stanislav Černák Hokej

Zvolenský kapitán exceloval: Lukáš Jurík bol pri piatich góloch

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v utorňajšom vloženom zápase Tipsport extraligy na ružinovskom ľade. Najvýraznejšie sa pod presvedčivý triumf Zvolena nad mladíkmi podpísal Lukáš Jurík, ktorý k dvom gólom pridal aj tri asistencie.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenský kapitán exceloval: Lukáš Jurík bol pri piatich góloch

Zvolenčania sa mohli ujať vedenia už v 2. minúte, no Síkelovi v radosti zabránil brankár Godla. Hostia stupňovali aktivitu, ktorá napokon v 12. minúte vyústila do prvého gólu, keď ukážkovú kombináciu počas presilovky presne zakončil Jurík – 0:1. O dve minúty sa ten istý hráč po presnej prihrávke Podkonického tešil aj z druhého gólu.

Po zmene strán si Zvolenčania poistili zisk troch bodov ďalšími dvoma presnými zásahmi. Tentoraz sa Jurík ocitol v pozícii nahrávača, v presilovke naservíroval puk Hraškovi a ten nedal Godlovi šancu – 0:3. V 28. minúte vyhnal brankára juniorov na striedačku Chovan, jeho miesto zastal Okoličány. Dvadsiatka korigovala tri minúty pred druhou sirénou, Šimka po obliehaní zvolenského bránkoviska prestrelil Koyš.

V záverečnom dejstve potvrdil Zvolen úlohu favorita a po ďalších presných zásahoch Chovana s Podkonickým sa tešil z triumfu 6:1.

HK Orange 20 – HKM Zvolen 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Góly: 37. Koyš (Sukeľ, Briestenský) – 12. Jurík (Pokovič, Podkonický), 14. Jurík (Podkonický, Chovan), 23. Hraško (Jurík, Chovan), 28. Chovan (Škvaridlo, Ťavoda), 47. Chovan (Jurík), 57. Podkonický (Chovan, Jurík). Rozhodovali: Novák – Kacej, Stanzel. Zmeny: 28. Okoličány za Godlu (Orange 20), vylúčení: 5:5, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 252 divákov

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Ťavoda, Pichnarčík, Kentoš – Obdržálek, Brabenec, Puliš – Chovan, Jurík, Podkonický – Sloboda, Síkela, Škvaridlo – Ďaloga, V. Fekiač, Žilka