Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  26 °C
Jakub Forgács Práca

Zvolenský úrad nemá núdzu o uchádzačov. Na jedno miesto sa hlásili desiatky ľudí

O miesta na Mestskom úrade vo Zvolene je aj napriek nízkej nezamestnanosti enormný záujem. O akú pozíciu chcelo zabojovať vyše 60 ľudí?

Ilustračný obrázok k článku Zvolenský úrad nemá núdzu o uchádzačov. Na jedno miesto sa hlásili desiatky ľudí
15
Galéria

Aj keď viacerí zamestnávatelia evidujú v poslednom období nedostatok pracovníkov, a to hlavne vo výrobnej sfére, o prácu v úradoch štátnej a verejnej správy je stále enormný záujem. Nedávno sa napríklad vo Zvolene, kde je nezamestnanosť len niečo viac ako osem percent, hlásilo na miesto referenta obchodu na tamojšom mestskom úrade až 61 ľudí.

„Do úvahy však treba brať, že pri všetkých konkurzoch na miesta úradníkov časť záujemcov nespĺňa kvalifikačné predpoklady a preto ani nie je pozvaná na pohovor,“ pripomína hovorca Mestského úradu vo Zvolene Martin Svatuška.

Nezriedka sa stane aj to, že pozvaný uchádzač sa na pohovor jednoducho nedostaví. Na druhej strane uchádzači o prácu na zvolenskom úrade nie sú len miestni, ale pomerne veľký počet pochádza z iných okresov, predovšetkým z Detvy a Banskej Štiavnice.

Pri konkurzoch na zvolenskom mestskom úrade bol za uplynulé dva roky najväčší nával na miesta referentov kultúry a športu. Mesto v roku 2015 obsadzovalo tri tieto pozície, hlásilo sa však na ne až 223 ľudí. Viac ako 50 ľudí malo vlani záujem aj o dve miesta referenta kontroly. Naopak najmenej záujemcov, šesť, evidovali v roku 2016 po vyhlásení konkurzu na miesto referenta pre odpad, ovzdušie a vody.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Krásy Zvolena zachytené mladým fotografom
15
Galéria
Zdroj: TASR