Barbara Dallosová Krimi

Zvrat v prípade útoku kovovou tyčou: Obvineniu čelí aj napadnutý Zvolenčan

Útočník už má na krku obvinenie. Policajti si ale do nemocnice prišli aj po muža, ktorý bol napadnutý kovovou tyčou.

Ilustračný obrázok k článku Zvrat v prípade útoku kovovou tyčou: Obvineniu čelí aj napadnutý Zvolenčan
Zdroj: Policajný zbor SR

Nedávno sme vás informovali o prípade z Banskej Štiavnice. Útočník napadol kovovou tyčou Zvolenčana a ten zranený bežal priamo na policajné oddelenie.

Krajská polícia teraz v súvislosti s prípadom zverejnila nové informácie. Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom podľa policajtov útočníka (40) z Banskej Bystrice obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a z prečinu výtržníctva. Problém má ale aj jeho obeť.

„Bez trestu nezostal ale ani napadnutý Zvolenčan, ktorého vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu podvodu. Ešte v minulom roku podvodným spôsobom preberal peniaze od poškodeného invalidného dôchodcu, čím ho uviedol do omylu a spôsobil mu škodu viac ako 3900 eur,“ uvádza polícia.

Po Zvolenčanovi bolo podľa policajných informácií v januári vyhlásené aj pátranie. Vyšetrovateľ ho zadržal ako obvineného až potom, ako bol po útoku hospitalizovaný v nemocnici.

„Vyšetrovateľ už spracoval aj podnet na jeho vzatie do väzby a sudca rozhodol, že bude stíhaný väzobne. Obvinený muž má toho na svedomí viac, je stíhaný aj za iné trestné činy a priestupky viacerými útvarmi Policajného zboru,“ dodáva polícia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie