Eva Drugdová Kultúra

Šikovná pomôcka pre Zvolenčanov. Tipy na akcie, ktoré možno zažiť cez týždeň

Už viete, ako strávite dni po škole či práci? Poradíme vám s prehľadom akcií v našom meste. Čo všetko sa chystá?

Ilustračný obrázok k článku Šikovná pomôcka pre Zvolenčanov. Tipy na akcie, ktoré možno zažiť cez týždeň
10
Galéria
Zdroj: TASR

Štyria na kanape

6. júna 2017 o 19.00, Kultúrny dom Podborová

Do Zvolena opäť zavíta vynikajúca komédia najhranejšieho francúzskeho autora na svete Marca Camolettiho. Bláznivý príbeh o peripetiách rozpadu manželstva vás rozhodne rozosmeje a pobaví. Nenechajte si ujsť výkony obľúbených slovenských hercov Petry Polnišovej/Zuzany Vačkovej, Emila Horvátha, Richarda Stankeho, Henriety Mickovičovej a Ľuboša Kostelného/Michala Kubovčíka.

Týždeň čítania deťom

7.6. – 8.6. 2017 o 14.00, Krajská knižnica Ľ. Štúra

V rámci podujatia Celé Slovensko číta deťom sa aj vo Zvolene uskutoční popoludnie strávené s knihami. Deťom zo základných škôl budú svoje obľúbené rozprávky čítať predseda Miestneho odboru Matice Slovenskej Ing. Branislav Husár a riaditeľka Súkromného centra voľného času Heuréka Mgr. Alena Ostrihoňová.

Jaroslav Žák: Škola základ života

8. júna 2017 o 21.00, Zámocké hry zvolenské – nádvorie zámku

Na Zámockých hrách zvolenských sa uskutoční slávnostná slovenská premiéra inscenácie, v ktorej zažijete úsmevné príhody z nostalgických školských čias. Večný boj študentov a kantorov sa konečne dostáva na slovenskú divadelnú scénu. Zámocké hry zvolenské ponúkajú bohatý program až do 25. júna.

Súťaž vo varení gulášu

9. júna 2017 o 14.00, terasa Zvolenka

Majstri vo varení gulášu si môžu zmerať svoje sily a získať zaujímavé ceny. Pre víťazný tím je pripravených sto pív. To istotne stojí za to.

Jazzové námestie

9. júna 2017 o 19.00, Námestie SNP

Večer plný hudby vám spríjemní Swett Little Chicks a Zvolenský Big Band. Nebudú chýbať swingové piesne z prvej polovice minulého storočia, ale ani tradičná hudba balkánskych kultúr Balkansambel.

Beh sídliska Západ

10. júna 2017 o 9.00, ZŠ Námestie mládeže

Sobotné dopoludnie na sídlisku Západ bude naozaj športové. Uskutoční sa totiž Beh sídliska, ktorý bude prebiehať okolo Hrona po 7 kilometrovej trase. V rámci podujatia je naplánovaná aj tombola.

Detská cyklistická a bežecká liga

10. júna 2017 o 10.00, Námestie mládeže, areál ZŠ Západ

Ak máte doma malých športovcov, rozhodne nevynechajte ďalší termín detskej cyklistickej a bežeckej ligy. Súťažiť sa bude na sídlisku Západ na Námestí mládeže. O desiatej hodine môžete vaše ratolesti zaregistrovať a o jedenástej začínajú bežecké kategórie. No a o 11.30 nasleduje cyklistická súťaž. So štartovným sa trápiť nemusíte a dokonca môžete vyhrať tombolu.

Svetový deň pletenia na verejnosti

10. júna 2017 o 10.00, Okružná 131, Sekier

Nadšenci pletenia a háčkovania sa môžu zúčastniť spoločného pletenia pred poštou na Sekieri. Stačí si doniesť ihlice, vlnu, háčik a dobrú náladu.

Deň dobrovoľných hasičov

10. júna 2017 o 10.00, Hostinec u Duškyho na ulici Hronská

Dobrobvoľný hasičský zbor pripravuje pre malých aj veľkých deň plný zábavy. Nebude chýbať branná výchova, ukážky policajtov, psovodka Janka a koník. Môžete si pozrieť hasičské prístroje a vybavenie. Občerstvenie v podobe guláša je tiež zabezpečené.

Mezi nebem a ženou

11. júna 2017 o 18.30, Zámocké hry zvolenské

Na zámku sa vám predstaví poetická hra Doda Gombára, ktorá sa uvádza vo viacerých krajinách sveta. Ponúkne vám fascinujúce dynamické premeny muža a ženy, ich zoznámenia, ale aj rozchody. V príbehu nechýba ani súčasný humor a celé predstavenie je sprevádzané gitaristom.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Leto v uliciach Zvolena
10
Galéria
Foto: Oliver Kuklovský
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie