Alžbeta Paulíková Rôzne

Záznamy zvolenskej polície vedia niekedy rozosmiať aj náčelníka: Neuveríte, aj toto odznelo v telefonátoch!

Náčelník mestskej polície vo Zvolene Juraj Chabada vo svojej praxi zažíva niekedy aj takpovediac vtipné či kuriózne situácie. Sám priznáva, že záznamy z činností mu niekedy pri čítaní dokážu vyvolať úsmev na tvári. Za to stoja napríklad aj niektoré telefonáty obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Záznamy zvolenskej polície vedia niekedy rozosmiať aj náčelníka: Neuveríte, aj toto odznelo v telefonátoch!
Zdroj: Dnes24.sk

Juraj Chabada je vo funkcii náčelníka zvolenskej polície už päť mesiacov. Predtým pôsobil na Sliači, ale ako sám povedal, potreboval zmenu a keďže je Zvolenčan, v našom meste sa vždy cítil byť doma.

Náčelník zvolenských strážcov poriadku nám prezradil, že počas svojej praxe musí často riešiť aj kritické situácie a zložité okolnosti. „Prebral som na seba zodpovednosť, ktorej som si plne vedomý. Zodpovednosť nad činnosťou a smerovaním mestskej polície, nad verejným poriadkom, ale zároveň zodpovednosť pred občanom. To ma zaväzuje, ale zároveň aj motivuje. Každé vaše rozhodnutie by malo byť správne. Pokiaľ nie, máte problém."

Kuriózne príhody

Každá práca má však dve stránky. Ľudia v akejkoľvek profesii musia riešiť náročné situácie, ale tiež ich môže niečo v praxi napríklad aj pobaviť. Inak tomu nie je ani u policajtov. „Je pravdou, že sa pri práci občas stretnem s príjemnou alebo vtipnou príhodou. Vždy sa však cítim príjemne, keď občan ocení našu prácu a prejaví vďačnosť. Vtedy viem, že moja práca má zmysel a priniesla občanovi spokojnosť.“

A aké kuriózne zážitky už zažil? „Spomeniem napríklad úsmevné zaznamenané prípady z minulosti, kedy občan zavolal na tiesňovú linku, kde sa sťažoval na lietadlá, ktoré lietajú veľmi nízko a on nemôže spať. V ďalšom telefonáte bolo oznámené, že na nespevnenej ceste dochádza k zásypu jám plných vody, v ktorým sa umývajú vtáčiky. Záznamy z činností mi v niektorých prípadoch pri čítaní vyvolajú úsmev.“

Netradičné žiadosti

Obyvatelia Zvolena kontaktujú mestskú políciu predovšetkým v kritických situáciách alebo pri nahlasovaní trestného činu. Ako uviedol náčelník zvolenskej polície, každý občan má právo oznámiť orgánu oprávnenému objasňovať priestupky protiprávne konanie iných ľudí, podať podnety či požiadať o pomoc. Pri svojej práci sa však Juraj Chabada stretáva aj s netradičnými požiadavkami od občanov.

„Za netradičnú požiadavku možno považovať príhodu z minulosti, kedy staršia pani žiadala príslušníkov o pomoc pri oreze konárov stromu, čo príslušníci neváhali a bezmocnej pani pomohli konáre odstrániť. Ďalšia pani dostala defekt na svojom aute a požiadala príslušníkov o pomoc pri výmene kolesa. Samozrejme, okamžite zasiahli a koleso vymenili. Som rád, že príslušníci dokážu reagovať operatívne a spoľahlivo a naďalej sa budem usilovať o ich profesionálny rast,“ dodal náčelník polície.

S náčelníkom polície Jurajom Chabadom pre vás pripravujeme aj veľký rozhovor, ktorý si budete môcť prečítať na portáli Zvolen 24 už na budúci týždeň.

Môže vás zaujímať:

Zuzana Niščáková prezradila najvtipnejšiu príhodu z venčekov: Pikantný trapas, na ktorý sa nedá zabudnúť!

Foto: Juraj Chabada

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie