Nicole Regecová Kultúra

VIDEO: Nový klip mladého Zvolenčana s jasným posolstvom: Aby sa ľudia nad sebou zamysleli

Známy raper spod Pustého hradu pustil na svetlo sveta nový singel. Nejde však o náhodnú pieseň z pripravovaného albumu. Samotný Marks prezradil, o čo v songu ide a prečo v ňom hlavnú úlohu zohralo zrkadlo.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Nový klip mladého Zvolenčana s jasným posolstvom: Aby sa ľudia nad sebou zamysleli
Zdroj: Marko Parničan

Marko Parničan, prezývaný Marks, má na svojom konte zatiaľ iba debutový album Ponsé. Z druhého pripravovaného cédečka Kontrast, sme mali možnosť vidieť už štyri videoklipy, ktoré sú súčasťou kompletného príbehu. Posledné songy však zneli inak, než ako sme boli pri albume Ponsé zvyknutí. Pôsobili totiž negatívne. Marks nimi pútal pozornosť na prílišné sebavedomie či povrchnosť. Pred troma týždňami dokonca prekvapil takmer psycho videoklipom, ktorý sa volal Hriešny tanec. Tentokrát akoby svojou tvorbou znova vyšiel na svetlo a jeho doteraz temný projekt začal naberať na pozitívnej energii.

„Všetko má svoj čas. Aj keď posledný klip prekvapil dosť veľa ľudí, teraz budú chápať, prečo bola tematika tak negatívna,“ vysvetľuje postupnosť celého projektu Marks. Najnovší počin sa volá Zrkadlo a má zobrazovať situáciu, kedy si človek konečne začne uvedomovať svoje chyby. „Zoberie si zrkadlo a uvidí v ňom seba – svoje svedomie. Vníma všetky prešľapy a nesprávne kroky, ktoré urobil,“ dodáva.

V klipe začne mať Marks ako hlavný aktér výčitky svedomia, pričom opisuje dané pocity. Je vnútorne úplne prázdny práve napriek tomu, že „nedával, len prijímal“. „Človek sa zobúdza a rozhodne sa tieto všetky chyby napraviť,“ objasňuje pozitívne pokračovanie albumu Kontrast. Pesnička sa podobá na umelcovu predošlú tvorbu, najmä kvôli motivačnému refrénu. Zdôrazňovaný je aj fakt, že najprv musíte zmeniť seba, až potom pomôžete svetu.

Marko v klipe rozbil veľké zrkadlo. Niektorí by sa možno obávali siedmich rokov nešťastia, no Zvolenčan sa len smeje: „To ani náhodou. Nie som vôbec poverčivý.“ Ďalší videoklip dopĺňajúci mozaiku albumu Kontrast uzrie svetlo sveta až za tri týždne, presnejšie 4. júla. „Song sa volá Ľalia a bude to ďalší krok vpred,“ prezrádza raper.

Čítajte tiež:

Raper spod Pustého hradu opäť zabodoval: Stal sa najlepším freestylerom na Slovensku!

VIDEO a FOTO: Geniálny gitarista na námestí. Hra, ktorou si získal Zvolenčanov

Marks - Zrkadlo
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie